De voorbije nacht, vrijdag 7 november 2025 om 02u00, ontving het meldpunt van Welkom Wolf een melding van een aangereden wolf op de straat Bel in Geel. Een aanrijding met dodelijke afloop voor het aangereden dier en alleen materiële schade voor het aanrijdende voertuig. Uit foto’s bleek dat het daadwerkelijk om een wilde Europese wolf ging.
Het Natuurhulpcentrum Oudsbergen kwam ter plaatse om het kadaver te bergen. Later vandaag zal het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) het dier ophalen om er een volledige autopsie op uit te voeren.
Het is onduidelijk waar deze wolf vandaan komt. Met de start van het najaar is ook het zwerfseizoen voor jonge wolven begonnen. Rond deze tijd kunnen de jaarlingen – dat zijn welpen van 2024 die inmiddels anderhalf jaar oud zijn – besluiten om hun geboorteroedel te verlaten en de wijde wereld intrekken, op zoek naar een geschikt leefgebied en naar een partner om zélf een roedel te stichten. Daarbij kunnen ze vele honderden en zelfs meerdere duizenden kilometers afleggen door heel Europa.
Aangezien er in het gevestigde wolvenroedel in Limburg geen jaarlingen zijn – vorig jaar zijn daar immers geen welpen geboren – is het eerder onwaarschijnlijk dat het vandaag in Geel om een wolf van de roedel Hechtel-Eksel gaat, zoals het Limburgse roedel officieel genoemd wordt. Wolvin Noëlla loopt normaal niet tot in Geel en de welpen van 2025 zijn nog maar 6 maanden oud; het is nog minstens een paar maanden te vroeg om al weg te trekken.
In de randzones van het Limburgse territorium zijn (of waren) nog twee andere solitaire wolven aanwezig die bezig zijn zich te settelen, onafhankelijk van elkaar. Het kan niet worden uitgesloten dat één daarvan op de dool is gegaan, maar nog waarschijnlijker is dat de wolf in Geel één van de zwervers is die we in deze periode mogen verwachten uit Duitsland, Frankrijk, Nederland of de Hoge Venen.
Of er een verband is met de zichtmeldingen in het grensgebied tussen Mol en Geel eind september zal altijd een raadsel blijven. Maar op basis van DNA zal wel kunnen worden nagegaan of het om dezelfde wolf gaat die op 6 oktober een schaap doodde in de Kraaistraat in Mol-Millegem. In dat geval zou de wolf al minstens een maand aanwezig zijn in deze buurt, maar het is veel te vroeg om hierover uitspraken te doen.
